Guangzhou Fengyi Stage Lighting Equipment Co., Ltd. е професионален снабдувач на системот за кинетичка светла.Нашиот систем за кинетичко осветлување широко користен за концерти, познати ТВ шоуа во живо, изложби, комерцијален простор, клубови и така натаму.Исто така, обезбедува целосна услуга за управување со проекти за да му овозможи да ги исполни барањата на нивните клиенти на многу високо ниво на одлични.Професионален тим обезбедува сеопфатен совет од првичниот контакт до пост-проектот за да обезбеди клиентите да добијат највисок квалитет на услугата во секое време.Добредојдовте во споредбата и чекањето на вашето љубезно барање за вашите проекти.

 

Предности на FYL:

 

♦ Водач на кинетичките светла во Кина

 

♦ Партнер за видео надзор

 

♦ Глобален капацитет за услуги

 

♦ Независни иновативни производи

 

♦ Интелигентен систем за контрола

 

♦ Тим за креативен дизајн

 

♦ Ефикасна услуга за прилагодување

 

♦ Професионален сервис за инсталација

 

 

 

 • 2011 година

  Основана на 11 мај.

 • 2014 година

  Положени релативни сертификати, ISO9000, IS04001, CE, Rohs, степен на инсталација…

 • 2015 година

  Поминаа патенти за производи за системот за кинетичко осветлување

 • 2016 година

  Проширете ја фабриката на 6000 квадратни метри

 • 2018 година

  Соработуваше со CCTV3, CCTV1, CCTV15 и Хунан ТВ станица…

 • 2019 година

  Лансирана интелигентна DMX контролна кутија MSC 1024 за фиксни проекти

 • 2020 година

  Систем за кинетичко осветлување што се користи за клубови со врвни брендови и комерцијални простори.

 • 2021 година

  Новите кинетички мотори за подигање со капацитет од 5 кг одговараат за различни тела

 • 2022 година

  Kinetic Rotate Beam Ball (8kg носивост) и Kinetic Matrix Strobe пристигнаа во големите клубови

 • Седиште

  /Седиште/

 • Изложбена сала

  /Изложбена сала/

 • Тим за креативен дизајн

  /Тим за креативен дизајн/

 • Инсталација

  /Инсталација/

Посета на КЛИЕНТ (1)
Посета на КЛИЕНТ (2)
Посета на КЛИЕНТ (3)
Посета на КЛИЕНТ (4)
Посета на КЛИЕНТ (5)
Посета на КЛИЕНТ (6)
Посета на КЛИЕНТ (7)
Посета на КЛИЕНТ (8)
Посета на КЛИЕНТ (9)
Посета на КЛИЕНТ (10)
Посета на КЛИЕНТ (12)
Посета на КЛИЕНТ (13)
Посета на КЛИЕНТ (14)
Посета на КЛИЕНТ (15)
Посета на КЛИЕНТ (16)
Посета на КЛИЕНТ (17)
 • ISO 18001 сертификат
 • EMC сертификат
 • ISO14001 сертификат
 • ISO9001 сертификат
 • Патент за шипки со светилка за подигнување
 • Потврда за регистрација на трговска марка
 • Уверение за регистрација на трговска марка на метеорска светилка

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја